Kamień naturalny w łazience

Jesteś tu: » » Kamień naturalny w łazience

Kamień naturalny znajduje zastosowanie praktycznie w każdej części łazienki – od umywalki po ściany i podłogi. Wnętrze, które posiada elementy wykonane z kamienia naturalnego jest ekologiczne i przywodzi na myśl kontakt z naturą. Jak możesz zatem wykorzystać kamień naturalny w swojej łazience?

Różnorodność zastosowania

Możesz nadać niepowtarzalny styl swojej łazience. Kamień naturalny wykorzystuje się bowiem przy wannach, podłogach prysznicowych, blatach umywalkowych lub chociażby jako element dekoracyjny czy zdobienie ściany lub podłogi. To sprawia, że wnętrze łazienki wygląda ciepło i przytulnie. Często wybierane są mozaiki z naturalnych kamieni bądź płytki. Te drugie dają wiele możliwości co do otrzymanego efektu.

Płytki z kamienia naturalnego

Warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów płytek z kamienia naturalnego. Mogą być szlifowane – ich powierzchnia jest gładka, ale nie ma połysku. Płytki polerowane to natomiast płytki gładkie z połyskiem. Kamień naturalny występuje również w wersji chropowatej w postaci płytek płomieniowanych. Jako element dekoracyjny wykorzystuje się natomiast płytki frezowane, które mają zróżnicowaną powierzchnię.

Dlaczego kamień naturalny stosuje się właśnie w łazience?

Kamień naturalny w łazience dobrze sprawdza się z uwagi na jego wysoką odporność na wilgoć. Pod wpływem temperatury nie zmienia on wyglądu i nie traci swoich właściwości. To twardy materiał, który jest wytrzymały na czynniki zewnętrze, czyli na rysy i uszkodzenia.  Kamień naturalny występuje ponadto w wielu wariantach kolorystycznych, co daje wiele możliwości urządzania łazienki. Dzięki temu wnętrze nie jest banalne. Najczęściej w łazience stosuje się marmury, granity i trawertyny. Poleca się je szczególnie do dużych pomieszczeń, do małych zaś – mozaiki z kamienia naturalnego. Niemniej w każdym wydaniu łazienka wygląda bardzo elegancko, luksusowo i bogato.