Jak dbać o granitowy blat?

Jesteś tu: » » Jak dbać o granitowy blat?

Wykonany z kamienia blat ma wiele zalet. Nie dość że wygląda bardzo elegancko, to jeszcze jest trwały i odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Najczęściej do produkcji blatów kuchennych używa się granitu, czyli materiału, który charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie wysokich temperatur i zarysowań. Warto jednak pamiętać, że aby granitowy blat dobrze nam służył, to należy go odpowiednio pielęgnować.  Jak? – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści poniższego artykułu.

Regularnie impregnuj blat

To absolutna podstawa! Impregnując granitowy blat zmniejszamy jego chłonność, dzięki czemu płyny i zanieczyszczenia nie mają szans na wniknięcie w jego strukturę. Ponadto impregnacja sprawia, że blat jest o wiele łatwiejszy w czyszczeniu.

Do pielęgnacji kamienia nie wykorzystuj również…

Tutaj lista jest długa. Do pielęgnacji kamienia pod żadnym pozorem nie można wykorzystywać płynów do mycia szyb, środków do czyszczenia mebli i armatury ani preparatów, które posiadają w swoim składzie jakiekolwiek oleje silnikowe.

Szybko usuwaj mokre plamy z blatu

Plamy po kawie, herbacie czy winie nie uszkodzą powierzchni blatu, ale wyłącznie pod warunkiem, że zostaną szybko usunięte. Jeżeli tego nie zrobimy, to mogą pozostawić trwałe przebarwienia – zwłaszcza w sytuacji, gdy blat nie był uprzednio odpowiednio zaimpregnowany.