Kominek z kamienia naturalnego

Jesteś tu: » » Kominek z kamienia naturalnego

Kominek to miejsce, które niezaprzeczalnie kojarzy się z ciepłem rodzinnego domu, rozumianym w sensie dosłownym i przenośnym. Stanowi wspaniałą dekorację i element wyposażenia, nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat. Kominek kojarzy się po prostu z tradycją i ogniskiem domowym. Wiele osób pragnie ziścić swoje marzenie o idealnym kominku. Przyjrzyjmy się, czym charakteryzuje się kominek z kamienia naturalnego i czy warto zdecydować się właśnie na niego.

Zalety obudowy kominkowej z kamienia

Kominek z kamienia naturalnego może być wykonany z granitu, marmuru, trawertynu czy piaskowca.  Obudowy kominkowe z odpowiednio dobranego kamienia  charakteryzują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Sam ich wygląd świadczy o stałości i gwarancji jakości niezależnie od tego, jakiego rodzaju kamienia użyto. Obudowy z kamienia naturalnego są przede wszystkim bardzo praktyczne, a to względu na ich niepalność. Co jeszcze świadczy o ich wysokiej jakości? Odporność na zarysowania i wszelkie uszkodzenia. Ponadto kamień naturalny w każdej postaci pięknie się starzeje i z biegiem czasu nabiera coraz więcej uroku, a przy tym nie traci koloru i swoich właściwości. To materiał na lata, który oprócz praktycznych zalet posiada jeszcze jedną: jest po prostu piękny.

Co zrobić, aby kominek był unikalny?

Swoją obudowę kominkową możesz zaprojektować według własnych życzeń. Ekipa zajmująca się budową kominka spełni je i stworzy Twój własny niepowtarzalny kominek. Co masz do wyboru? Rysunek wyryty w kamieniu, rzeźbę z kamienia, kolumienki, czy pilary. Kominek może być zaprojektowany w stylu klasycznym nawiązującym do konkretnej epoki lub charakteryzować się bardzo nowoczesnym designem. Obudowa kominkowa wcale nie musi składać się z jednego rodzaju kamienia naturalnego ­­– można je dowolnie łączyć i tworzyć z nich mozaikę.